«РТКТК-дағы КӘСІПТІК ШЕБЕРЛІК АПТАЛЫҒЫ»

27 ақпан мен 3 наурыз аралығында Рудный тау-кен-технологиялық колледжінде «кәсіби шеберлік апталығы» өтуде.Биылғы жылы біз барлық іс-шараларды жаңа формаларды қолдана отырып жасауға шешім қабылдадық.Апта бойы әр мамандықтың «жанды жарнамасы» колледж оқытушылары мен студенттерін қарсы алды.Әр топ бұл шараға өзіндік көзқараспен келді: токарь мамандықтары құрал-саймандарды және олармен жұмыс істеу жолдарын көрсетті, локомотив машинисінің көмекшілері өз мамандықтары туралы ән айтты, электршілер викторина өткізіп, сыйлықтар табыс етті.Колледжге кіргендердің барлығы позитивті болып, спикерлерге қызығушылықпен қарады.Кәсіби шеберлік апталығы ERG күнімен сәйкес келді. 28 ақпанда «ERG Service» «РММЗ» ЖШС филиалының өкілдері бірінші курс студенттерімен кездесуге келді.«Слесарь-жөндеуші» және «токарь» мамандықтары жөндеу-механикалық металл илемдеу зауытының тарихымен танысты, кәсіпорынның болашағы, одан әрі жұмысқа орналасу туралы білді, викторинаға қатысты.Барлық қатысушыларға ERG қызметінің логотипі бар фирмалық жазу кітапшалары табыс етілді, ал ең белсенділері де сыйлықтарға ие болды.

Сондай-ақ, пәндік апта барысында «Мамандық туралы ерекшелік» жарнамалық даңғылдар байқауы өтті, онда студенттер көптеген қызықты жаңалықтар тапты, олар тіпті педагогтарды да қызықтырды.Ең маңызды «Мамандық бойынша үздік» байқауы аптаның соңында, атап айтқанда 3 наурызда өтті.Колледж ұзақ жылдар бойы ынтымақтасатын кәсіпорындар өкілдерінің құзыретті қазылар алқасы студенттердің дайындық деңгейін бағалады.Бірінші курс студенттері 2 курс студенттеріне «сөзбе-сөз жарысып отырды», осылайша бәсекеге қабілетті рухы байқалды.Ал жеңімпаздар WorldSkills өңірлік чемпионатының қатысушылары болады.Жалпы, апта білім алушылардың болашақ мамандықтарын қызығушылықпен игеретінін, ал көбісі өздерінің шығармашылық әлеуетін ашқанын көрсетті.Салтанатты жиын эмоциялар дауылын тудырды, әр топ қандай да бір байқауда өзін көрсетті.Студенттерді кәсіптің негіздерін зерттеуге және одан әрі өзін-өзі жетілдіруге осындай «арту» іспеттесімен ынталандырады деп үміттенеміз.

«НЕДЕЛЯ ПРОФМАСТЕРСТВА В РГТК»

С 27 февраля по 3 марта в рудненском горно-технологическом колледже проходит «неделя профмастерства». В этом году решили сделать все мероприятия, применяя новые формы. Всю неделю «живая реклама» каждой профессии встречала педагогов и студентов колледжа. Каждая группа оригинально подошла к данному мероприятию: токари показали инструменты и работу с ними, помощники машиниста локомотива спели песню о специальности, электрики провели викторину и вручали призы. Каждый, кто входил в колледж, заряжался позитивом и с интересом смотрели на выступающих. Неделя профмастерства совпала и с Днем ERG. 28 февраля представители филиала ТОО «РММЗ» «ERGservicе» пришли на встречу с первокурсниками. «Слесари-ремонтники» и «токари» познакомились с историей  ремонтно-механического металлопрокатного завода,  узнали о перспективах предприятия, дальнейшем трудоустройстве, поучаствовали в  викторине. Все участники получили фирменные блокноты с логотипом «ERG servicе», а самые активные еще и призы.

Также в ходе предметной недели проходил конкурс рекламных проспектов «Необычное о профессии», где студенты нашли столько интересных открытий, что заинтересовали даже педагогов. Самый главный конкурс «Лучший по профессии» состоялся в конце недели, а именно, 3 марта. Компетентное жюри из представителей предприятий, с которыми колледж сотрудничает долгие годы, оценивали уровень подготовки студентов. Первокурсники буквально «дышали в спину» студентам 2 курса, вот он соревновательный дух. А победители станут участниками регионального чемпионата WorldSkills. В целом, неделя показала, что ребята с интересом осваивают свою будущую специальность, а многие раскрыли свой творческий потенциал. Торжественная линейка вызвала бурю эмоций, каждая группа проявила себя в каком-то конкурсе. Надеемся, что подобное «погружение» мотивирует студентов на изучение основ профессии и дальнейшего самосовершенствования.