РТКТК ЖӘНЕ «ҚАШАР КЕНІ» - БОЛАШАҚҚА ЖҰМЫС!

Өткен аптада «Рудный тау-кен-технологиялық колледжі» КМҚК өкілдері қатысуымен «Қашар кені» АҚ президенті Нұрлан Маркусұлы Сәрінжіповпен кездесу өтті. Негізгі мақсат - білікті кадрларды даярлау шеңберінде одан әрі ынтымақтастықтың перспективаларын талқылау.

«Қашар кені» АҚ бөлімшелерінде жыл сайын колледж студенттері тәжірибеден өтеді, міне осы жыл да ерекше болды. Электровоз машинистері 27 желтоқсаннан бастап тәжірибелі тәлімгерлердің басшылығымен мамандықтың қыр-сырын меңгеруде.Балалардың әрқайсысының  «Электровоз машинисінің көмекшісі» және «Жылжымалы құрамды жөндеу жөніндегі слесарь» сияқты қосымша біліктілігі бар, бұл оларға еңбек нарығында сұранысқа ие болуға мүмкіндік береді.Колледж түлектері үшін бұл ең ұзақ диплом алдындағы және ең жауапты тәжірибе.  Өйткені, балалар өздерін қалай ұсынатын болса, соған орай, олардың жұмысқа орналасуы байланысты.Сондықтан колледж ұжымы да, студенттер де колледж шеберханаларында алған дайындықтарын іс жүзінде көрсетуге тырысады.

«Қашар кені» АҚ президенті Нұрлан Маркусұлы Сәрінжіповтың өзі де білікті мамандарды даярлауға қызығушылық танытып отырғаны қуантады.

«Мен біздің кәсіпорынның бөлімшелерінде тәжірибеден өтіп жатқан әрбір студентке қызығамын. Өйткені олар – «Қашар кені» «болашағы», - дейді Нұрлан Маркусұлы.Машықтанушылардың мәселелерін, жұмыстағы қиындықтарды білу, олардың жетістіктерін бақылау - барлығын президент Н.М. Сәрінжіпов басқарады.Сонымен қатар, тау-кен-технологиялық колледжінің өкілдерімен кездесуде Нұрлан Маркусұлы «Электровоз машинисі» ЭМ-19 тобының 3 курс студенті Герман Филиппов дипломалды тәжірибелен өтуге шынайы қызығушылық танытты, визиткасын берді және барлық мәселелер бойынша қолдау көрсетуге уәде берді.

Мүмкін, білікті кадрларды даярлау бойынша бірлескен жұмыс осылай құрылуы тиіс шығар. Ал үш сатылы жүйе: кәсіпорын-студент-колледж, тек оның тиімділігін дәлелдейді.

РГТК И «КАЧАРЫ РУДА» - РАБОТА НА ПЕРСПЕКТИВУ!

На прошлой неделе состоялась встреча представителей КГКП «Рудненский горно-технологический колледж» с президентом  АО  «Качары руда» Нурланом Маркусовичем  Саринжиповым. Основная цель- обсуждение перспектив дальнейшего сотрудничества в рамках подготовки квалифицированных кадров.

В подразделениях АО «Качары руда» ежегодно проходят практику студенты колледжа, вот и этот год не стал исключением.  Машинисты электровоза с 27 декабря осваивают азы профессии под руководством опытных наставников. Каждый из ребят имеет дополнительную квалификацию: «помощник машиниста электровоза» и «слесарь по ремонту подвижного состава», что даем им возможность быть востребованными на рынке труда. Для выпускников колледжа эта самая долгая преддипломная практика, и самая ответственная. Ведь от того, как ребята себя зарекомендуют, зависит их трудоустройство. Поэтому, и коллектив колледжа, и студенты стараются на практике показать свою подготовку, полученную в мастерских колледжа.

Радует тот факт, что в подготовке квалифицированных специалистов заинтересованы и наставники, и даже сам президент АО  «Качары руда» Нурлан  Маркусович  Саринжипов. «Я заинтересован в каждом студенте, который проходит практику в подразделениях нашего предприятия. Ведь они – будущее «Качары руда», - говорит Нурлан  Маркусович. Знать проблемы практикантов, трудности в работе, следить за их успехами- все  успевает президент  Саринжипов Н.М. Вот и встрече с представителями горно-технологического колледжа Нурлан  Маркусович искренне интересовался прохождением преддипломной практики студента 3 курса группы МЭ-19 «Машинист электровоза» Филиппова Германа, дал визитку и пообещал поддержку по всем вопросам.

Наверное, так и должна быть построена совместная работа по подготовке квалифицированных кадров. А трехступенчатая система: предприятие-студент-колледж, только доказывает ее эффективность.