Студенттердің жеке кәсіпкерлермен кездесуі

2023 жылғы 13 қазанда қонақ дәрістер бағдарламасы аясында ЭС-21, ЛМК-21, ПҚБ-21 тобының студенттерінің кездесуі өтті.

«Рудный тау-кен-технологиялық колледжі» КМҚК-да жеке кәсіпкер Алена Игоревна Песоцкаямен кездесу болды,ол өзінің кәсіпкерлік қызметін 2019 жылдан бастап жүзеге асырып кележатқанын және қазіргі уақытта Рудный қаласында «Мебель на заказ» ЖК басқаратын айтып өтті.

Алена Игоревна студенттерге шағын бизнесті мемлекеттік қолдау туралы, «бизнесті нөлден» қалай бастау керектігі, бастапқы капитал қандай болуы керек, ол үшін қандай ресурстар қажет және бәсекелестермен қалай күресуді үйрену туралы қол жетімді тілде айтты.

Дәріс барысында Алена Игоревна мен студенттер арасында сұрақ-жауап форматында белсенді пікір алмасу өтті. Студенттер өз сұрақтарына толық жауап ала алды.

Соңында Алена Игоревна студенттердің сұрақтарына жауап берді, мансаптық өсу стратегиясы бойынша өз ұсыныстарын және жалпы жоғары нәтижелерге қол жеткізу үшін қадамдық нұсқаулар берді, дәріс жоғары білікті деңгейде өтті.

Встреча студентов с индивидуальным предпринимателем

3 октября 2023 года в рамках программы гостевых лекций состоялась встреча студентов группы ЭС-21, ПМЛ-21, ОПИ-21 с индивидуальным предпринимателем Песоцкой  Алёной  Игоревной, которая осуществляет предпринимательскую деятельность с 2019 года, в настоящее время возглавляет ИП «Мебель на заказ» в городе Рудном.

Алёна  Игоревна доступным языком рассказала студентам о государственной поддержке для малого бизнеса,  как начать «бизнес с нуля», каков должен быть первоначальный капитал, какие ресурсы для этого потребуются  и как научится справляться с конкурентами.

В процессе лекции состоялся активный обмен мнениями между Алёной  Игоревной  и студентами в формате вопросы-ответы. Студенты смогли получить исчерпывающие ответы на свои вопросы.

В заключение Алёна  Игоревнаответила на вопросы студентов, дала свои рекомендации по стратегии карьерного роста и пошаговые инструкции для достижения высоких результатов в целом.