«СЕРIКТЕСТIҚ АЛАҢЫ» ЖОБАСЫН ТИІМДІ ІСКЕ АСЫРУ

2021 жылдан бастап Рудный тау-кен-технологиялық колледжі осы жоба бойынша жұмысын бастады.Түрлі бағыттардағы өзара іс-қимыл және ынтымақтастық туралы меморандумдар жасалды, олардың бірі кәсіптік бағдар беру жұмысы болып табылады.Сондықтан да осы жоба аясында 11 мамырда «М.Дулатов атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ базасында «Мамандығым-мақтанышым» тақырыбында «Рудный тау - кен-технологиялық колледжі» КМҚК-мен бірлескен семинар өткізілді. Ұйымдардың басшылары: А.А. Ағатай, Қ.С. Канешов және Т.Б. Жайлибаев, бірлескен кәсіптік бағдар беру жұмысының тиімділігі және болашақ мамандықты одан әрі таңдау үшін оның рөлі мәселелері бойынша құттықтау сөз сөйледі. Өндірістік оқытудың үш шебері: Ж.Ж. Алламбаев, Д.А. Жалелов және Б.Х. Кеңесбаев, қызықты шеберлік сыныптарын көрсетті.Кәсіптік бағдар беру жұмысының бұл түрі алғаш рет көрсетілді, өйткені кәсіби сынамаларды колледж қабырғасында емес, мектептің оқу сыныптарында өткізу әлдеқайда қиын.Бірақ колледж оқытушылары еш абыржымады, себебі, біз қажетті құрал-жабдықтарды алдын ала әкелдік. Жасыратыны жоқ, «100 рет естігеннен гөрі 1 рет көрген жақсы».

Жұмыс үш топта өтті: «Тренажерді жұмысқа қосу» («Локомотив машинисінің көмекшісі»), «Сымдарды ұштау және бұрау» («Электромеханикалық жабдыққа қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі электрослесарь»), «Әрбір байыту өнімдерінің  шығу көрсеткіштерін есептеу» («Ұсақтау-сұрыптау жабдығының операторы») үш топта жұмыс жүргізілді.  «Серікестік алаңы» жобасы аясындағы интеграция мен серіктестік кез келген бағытта үлкен мүмкіндіктер береді, ал біз осы жобаны іске асырудың жаңа нысандарын іздейтін боламыз. Алда жұмыс көп.

ЭФФЕКТИВНАЯ РЕАЛИЗАЦИЯ ПРОЕКТА

«СЕРIКТЕСТIҚ  АЛАҢЫ" РГТК

С 2021 года Рудненский горно-технологический колледж начал работу по данному проекту.  Были заключены Меморандумы о взаимодействии и сотрудничестве в различных направлениях, одним из которых является профориентационная работа.  Именно  поэтому, в рамках данного проекта 11 мая на базе КГУ «Общеобразовательная школа имени М.Дулатова»  был проведен совместный семинар с КГКП «Рудненский горно-технологический колледж» на тему: «Мамандығым - мақтанышым». С приветственным словомвыступили руководители  организаций: Агатай А.А.,  Канешов К.С. и Жайлибаев Т.Б. по вопросам эффективности совместной профориентационной работы и ее роли для дальнейшего  выбора будущей специальности. Интересные мастер–классы показали три мастера производственного обучения: Алламбаев Ж.Ж., Жалелов Д.А. и Кенесбаев Б.Х. Такой вид профориентационной работы был показан впервые, ведь провести профессиональные пробы не в стенах колледжа, а в учебных  классах школы намного тяжелее. Но педагоги колледжа не растерялись, и необходимое оборудование мы привезли заранее. Ведь не секрет, что всегда лучше «1 раз увидеть, чем 100 раз услышать». Работа проходила в трех группах: «Подключение симулятора к работе»(«Помощник машиниста локомотива»),  «Оконцевание и скрутка проводов»(«Электрослесарь по обслуживанию и ремонту электромеханического оборудования»), «Расчет показателей выхода каждого класса продуктов обогащения» («Оператор дробильно-сортировочного оборудования»).   Интеграция и партнерство в рамках проекта «Серiктестиқ  алаңы" дает большие возможности в любом направлении, а мы будем искать новые формы  реализации  данного проекта. Впереди много работы.