Педагогтердің бірігіп берген сабақтарының оқу тиімділігін арттырудың құралы ретінде

2023 жылғы 21 сәуірде арнайы пәндер оқытушылары А.Е. Брановец және О.В. Панькова ЭС-21 екінші курс тобында «Кәбілді құрылымды орындау»тақырыбы бойынша интеграцияланған ашық сабақ өткізді.

90 минутқа есептелген сабақты өткізу барысында жұмыстың әртүрлі формалары, қолданылатын белсенді әдістер мен әдістер, педагогтар қолданатын ақпараттық-коммуникациялық технологиялар қолданылды, олардың әртүрлілігімен таң қалдырды және сабақ бойы білім алушылардың танымдық белсенділігінің тұрақтылығын қамтамасыз етті. Оқытушылардың пікірінше, бұл сабақтың негізгі мақсаттары: екі пәннің байланысын көрсету; осы тақырып бойынша білім алушылардың құзыреттерін кеңейту болды. Басты міндет: білім алушыларды білімді өз бетінше игеруге ынталандыру.

Білім алушылар «Кәбілді құрылымды орындау» кластерін құрастыру бойынша өз бетінше қызығушылықпен жұмыс істеді, түрлі-түсті қағаздан және ермексаздан жасалған кәбілді модельдеу бойынша тапсырманы ынтамен орындады. Сабақтың әртүрлі кезеңдері осы тақырып бойынша бейнелерді қарау және талқылаумен қатар жүрді. Б.Плуготаренко және К.Токбаева озық тапсырмаларды дайындап, жаңа материалды түсіндіруге көмектесті.

Білім алушылардың белсенділігін сақтау үшін бүкіл сабақ барысында сабақтың әр кезеңінде оң көзқарас, дене шынықтыру, формативті бағалау жүргізілді.

«Табыс баспалдағы» рефлексиясының қорытындысы бойынша білім алушылар сабаққа риза болды.

Бинарные уроки как средство повышения эффективности обучения

21.04.23г.  преподавателями специальных дисциплин Брановец А.Е. и Паньковой О.В. был проведен интегрированный открытый урок в группе второго курса ЭС-21, по теме «Конструктивное исполнение кабелей».

В ходе проведения урока, который был рассчитан на 90 минут, были применены различные формы работы, используемые активные методы и приемы, информационно-коммуникационные технологии применяемые педагогами, поражали своим разнообразием и обеспечивали стабильность познавательной активности обучающихся на протяжении всего урока. По мнению преподавателей, основными целями данного урока было: показать связь двух дисциплин; расширить компетенции обучающихся по данной теме. Главной задачей: мотивировать обучающихся на самостоятельное овладение знаниями.

Обучающиеся с интересом самостоятельно работали над составлением кластера «Конструктивное исполнение кабеля», с энтузиазмом выполняли задание по моделированию кабеля из цветной бумаги и пластилина. Разные этапы урока сопровождались просмотром и обсуждением видео по данной теме. Плуготаренко Б. и Токбаева К. помогли в объяснении нового материала, подготовив опережающие задания.

Для поддержания активности обучающихся, в ходе всего урока, были проведены позитивный настрой, физминутка, формативное оценивание на каждом этапе урока.

По итогам рефлексии «Лестница успеха» обучающиеся остались довольны уроком.