КӘСІБИ СЫНАҚТАР АРҚЫЛЫ МАҢЫЗДЫ ТАҢДАУ!

2023 жылғы қаңтар айындағы бірінші жартыжылдықтағыдай тау-кен-технологиялық колледжінің шеберлері мен оқытушылары қала мектептерінің 9-сынып түлектері үшін кәсіби сынамалар жүргізуді жалғастыруда.Жиырмасыншы  қаңтарда №17 жалпы білім беретін мектептің оқушылары қонаққа келді.Кәсіби сынақтар-бұл мектеп оқушыларын ерте профильдеудің бірегей мүмкіндігі ғана емес, сонымен қатар барлық станоктарда: токарлық және слесарлық, жаттығу машинасында электровоз машинисі сияқты сезіну, жұмыс істеу мүмкіндігі.Не үшін? Мамандықтар сіздің қызығушылықтарыңызға, қабілеттеріңізге және мүмкіндіктеріңізге қаншалықты сәйкес келетінін, мамандық туралы сіздің ойларыңыз, сіз білетін немесе естіген нәрселермен қаншалықты сәйкес келетінін түсіну үшін.Бұл жолы көптеген оқушылар қайта келді, сұрақтар туындады, кейбіреулері бастапқы таңдау туралы пікірлерін өзгертті. Егер өткен жолы көптеген адамдар электр энергиясына қызығушылық танытса, бүгінде «қазба жүргізушілер» көшбасшы болды.Пікір өзгереді, өйткені бұл 9-сынып түлектерінің маңызды таңдауы.Кәсіби сынақтар тек дұрыс шешім үшін қажет.Колледж барлық ERG кәсіпорындары үшін мамандар дайындайды және оның үлкен артықшылықтары бар: ақылы тәжірибе, 100% жұмысқа орналасу, қазба жүргізушілерге арналған екінші стипендия.Жақында, бүгінгі оқушылар ертең 2023 жылдың 1 қыркүйегінен бастап біздің колледждің студенттері болады. Сіздерді күтеміз, тоғызыншы сынып оқушылары.

ВАЖНЫЙ ВЫБОР ЧЕРЕЗ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ ПРОБЫ!

Как и в первом полугодии в январе 2023 года мастера и преподаватели горно-технологического колледжа продолжают  проводить  профессиональные  пробы для выпускников 9 классов школ города. 20 января  в гостях были ребята из общеобразовательной  школы №17.  Профессиональные пробы - это не только уникальная возможность ранней профилизации учеников школ,  но и возможность поработать на всех станках: и токарных, и слесарных, ощутить себя машинистом электровоза на учебном тренажере.  Для чего? Чтобы понять, насколько специальности соответствуют вашим интересам, способностям и возможностям, насколько совпадают ваши представления о профессии с тем, что вы о ней знаете или слышали. Многие ученики повторно пришли в этот раз, появились вопросы, некоторые  меняют  мнение о первоначальном выборе.  Если в прошлый раз многих интересовало электричество, то сегодня «проходчики» были в лидерах. Мнение меняется, ведь это важный выбор выпускников 9 классов. А профессиональные пробы, как раз, и нужны для единственно верного решения. Колледж готовит специалистов для всех предприятий ERG, а это имеет большие плюсы: оплачиваемая практика, 100 % трудоустройство, вторая стипендия для проходчиков. И скоро сегодняшние школьники завтра  станут студентами нашего колледжа с 1 сентября 2023 года. Ждем вас, девятиклассники.