Жас педагог мектебі: Біз кәсіби түрде бірге өсеміз!

Рудный тау-кен-технологиялық колледжінде әдістемелік жұмыс қызметінің маңызды құрамдас бөліктерінің бірі болып табылатын жас мамандармен үздіксіз жұмыс жүргізілуде.Осы мақсатта колледжде Жас маман мектебі жұмыс істейді, оның жоспарында жас педагогтардың құзыретін арттыруға бағытталған іс-шаралар бар.Негізгі мақсат-жаңа кәсіби жағдайларға бейімделу кезеңінде жас педагогтарға әдістемелік көмек көрсету.

Қыркүйек айында Жас маман мектебінің бірінші отырысы өтті, оған тәлімгерлер мен жас мамандар қатысты.Жас маман мектебінің жетекшісі   Ольга Владимировна Панькова, ол мектеп алдына: педагогтердің әдістемелік деңгейін арттыру; колледж ұжымында жас маманға бейімделуге көмектесу; жас педагогтардың кәсіби дағдыларын дамыту, өзін-өзі жүзеге асыру және өзін-өзі дамыту үшін жағдай жасау туралы қойылған міндеттерді атап өтті.

Колледж әдіскері Ирина Сергеевна Рябова, себептерді, қиындықтардың туындауын және оларды жою жолдарын анықтау мақсатында «Бастаушы педагог жұмысындағы қиындықтарды зерттеу» сауалнамасын жүргізді.

Школа молодого педагога: растем вместе  профессионально!

В Рудненском горно-технологическом колледже ведется непрерывная работа с молодыми специалистами, которая является одной из самых важных составляющих деятельности методической работы.  С  этой целью в колледже работает Школа молодого специалиста,   план которой  содержит мероприятия, направленные на  повышение компетенций  молодых педагогов.  Основная цель  - оказание методической  помощи молодым педагогам  в период адаптации к новым  профессиональным условиям.

В сентябре прошло  первое заседание  Школы молодого специалиста, в котором приняли участие наставники и молодые специалисты. Руководитель школы Панькова Ольга Владимировна  озвучила задачи, поставленные перед школой: повысить методический уровень педагогов; помочь адаптироваться молодому специалисту  в коллективе колледжа; создать условия для развития профессиональных навыков, самореализации и саморазвития молодых педагогов.

Рябова Ирина Сергеевна, методист колледжа провела анкетирование «Изучение трудностей в работе начинающего педагога» с целью  выявления причин, возникновения трудностей и  путей их устранения.