ІС-ӘРЕКЕТТЕГІ ЕРТЕРЕК КӘСІПТІК БАҒДАР!

21 желтоқсанда «№2 Гимназия» КММ 3 «Б» сыныбының оқушылары ата-аналарымен бірге «Рудный тау-кен-технологиялық колледжі» КМҚК-на алғаш рет қонаққа келді. Колледж осындай кішкентай талапкерлерді алғаш рет қарсы алды және гимназияның төменгі сынып оқушыларына колледж туралы айтып беру одан да қызықты болды. Колледж шеберлері қатты қобалжыды, бірақ бізде бұрын-соңды мұндай зейінді және қызығушылық танытатын тыңдаушылар болған емес. Балалар барлығына: беріктік

жабдықтар мен кәсіптерге, сондай-ақ, кейінрек кім болып жұмыс істеуге болатыны туралы қызығушылық танытты. Әрине, локомотивтің көмекшілерінің шеберханасы ерекше қуанышқа бөленді, сондағы тәжірибелі шебер Д.А. Жалелов барлығына бүкіл локомотивті басқаруға: сигнал беруге, жылдамдықты арттыруға, мониторларды бақылауға мүмкіндік берді. Электромонтаждау шеберханасында қонақтар өте қуанышты болды: олар ө/о шебері А.Е. Ерполатовтың жетекшілігімен сымдарды қосып, шам жанды. Қазба жүргізушілер, төкірлер, сілесір-жөндеушілер-балаларға барлық жерде қызық болды. Ал, аналар болса, өз балаларына қуанып, соншалықты ізденімпаз болғандарына мақтан тұтады. Колледж ұжымы қала мектептерінің оқушыларымен кездесулерді күтуде, ал олар қандай сыныпта – бұл маңызды емес! Біз бәрін қызықтырамыз! Мүмкін, осы «кішкентай» балалардың бірі бірнеше жылдан кейін біздің колледжде «үлкен» кәсіпқой болады.

РАННЯЯ ПРОФОРИЕНТАЦИЯ В ДЕЙСТВИИ!

21 декабря  ученики 3 «Б» класса КГУ «Гимназия №2»  вместе  с  родителями  впервые побывали в гостях в КГКП «Рудненский горно-технологический колледж». Таких маленьких абитуриентов колледж  встречал  впервые, и тем интереснее было всем нам рассказать о колледже для младших учеников гимназии. Мастера п/о колледжа очень волновались, но таких внимательных и заинтересованных слушателей у нас еще не было. Ребята интересовались всем: и прочностью  оборудования, и профессиями, и кем потом можно работать. Особый восторг, конечно, вызвала мастерская помощников машиниста локомотива, где опытный мастер Жалелов Д.А. разрещил всем управлять целым локомотивом: подавать сигналы, набирать скорость, следить за мониторами. А сколько было восторга у гостей в электромонтажной  мастерской: они сами под руководством мастера п/о Ерполатова А.Е. соединили провода и загорелась лампочка. Проходчики, токари, слесари-ремонтники – ребятам везде было интересно. Ну, а мамы только радовались и гордились своими детьми, такими любознательными. Коллектив колледжа ждет встреч с учениками школ города, а в каком они классе – это не важно! Мы заинтересуем всех! Возможно, кто-то из этих «маленьких» ребят через несколько лет станет «большим» профессионалом у нас в колледже.