БІЗ ӨЗ ТӘЖІРИБЕМІЗДІ ЖАСТАРҒА ЖЕТКІЗУІМІЗ КЕРЕК!»

Осындай ұранмен 2024 жылдың 27 қыркүйегі мен 4 қазаны аралығында тау-кен технологиялық колледжінде Жас мамандар үшін "ашық дайындық" апталығы өтті.

Негізгі мақсат-топта бірлескен орта құру үшін тәрбиенің белсенді әдістерін тиімді қолдану бойынша тәжірибе алмасу. Өндірістік оқытудың шеберлері: Нурпиисова Ш.И. , Омельченко Н.П. , Нугыманов Н.Н. , Кенесбаев Б.К. ,Есім А.Е. "Ашық дайындық"аясында шеберлік сыныбын көрсетті. Психологиялық әсердің тиімді әдістері, топтағы өзін-өзі басқарудың рөлі кез-келген мәселелерді шешуде өндірістік оқыту шеберімен сәтті ынтымақтастық үшін көрсетілді.

Жаңадан келген өндірістік оқыту шеберлері: Итесова А. Б., Бакчакова А. А., Уткин Н. Е., Аширбаева А. М. және бір жылға дейінгі өтілі бар өндірістік оқыту шебері (Васкеева Д. О.) топта бірлескен орта құру, кәсібилік деңгейін арттыру жөніндегі жұмыс жүйесімен танысу мақсатында “Ашық дайындыққа" барды, студенттердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, психологиялық әсер ету әдістерін тиімді пайдалану әдістерін көрді. Дайындықтың жоғары  ақпараттың үлкен көлемінің арқасында мынадай жетістіктерге қол жеткізілді: ішкі тәртіп ережелерін сақтау, жатақханада тұру талаптары, студенттердің сыртқы келбеті, емтиханға дайындық және т. б.

Тәлімгерлер жұмыстың "құпияларымен" бөлісті, жас мамандар күннің дайындығын өткізудегі ерекшеліктерді зерттеді, сондай-ақ тәжірибелі өндірістік оқыту шеберлерінің жұмыс жүйесімен танысты.

Мұндай ынтымақтастық әр шебердің кәсіби деңгейін арттырады: оқытатындар да, оқитындар да.

«МЫ ДОЛЖНЫ ПЕРЕДАТЬ СВОЙ ОПЫТ МОЛОДЕЖИ!»

Под таким девизом с 27 сентября  по 4 октября 2024  года  в горно-технологическом колледже прошла неделя «открытых готовностей» для молодых специалистов.

Основная цель - обмен опытом по эффективному  применения  активных методов воспитания  для создания коллаборативной среды в группе. 5 мастеров п/о:  Нурпиисова  Ш.И., Омельченко Н.П., Нугыманов Н.Н., Кенесбаев Б.К., Есім А.Е. показывали мастер-класс в рамках проведения  «открытых готовностей».Были показаны     эффективные  приемы психологического воздействия, роль самоуправления в группе для успешного сотрудничества с мастером п/о при решении любых вопросов.

Вновь  прибывшие мастера п/о: Итесова А.Б., Бакчакова А.А., Уткин Н.Е., Аширбаева А.М. и мастера п/о со  стажем до года (Васкеева Д.О.) посетили открытые «готовности» с целью знакомства с системой работы по созданию коллаборативной среды в группе, повышения уровня профессионализма, эффективному использование приемов психологического воздействияс учетом индивидуальных особенностей студентов. Высокая плотность готовности достигалась за счет большего объема необходимой информации:  соблюдение правил внутреннего распорядка, требования проживания в общежитии, внешний вид студентов, подготовка к экзаменам и т.д.

Наставники поделились «секретами» работы, молодые специалисты изучили особенности при проведении готовности дня, а также познакомились с системой работы опытных мастеров п/о.

Такое сотрудничество повышает уровень профессионализма каждого мастера п/о: и тех, кто учит, и тех, кто учится.